Celem nadrzędnym akcji #PodarujObiad jest podniesie jakości przekazywanej żywności dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych, wykluczonych czy bezdomnych. W ramach akcji sponsorzy-darczyńcy dostarczają każdego tygodnia setki zdrowych, pożywnych posiłków.

Nic tak nie cieszy, jak świadomość, że działając razem możemy nakarmić tych, którzy takiej, ludzkiej i pełnej miłości pomocy dziś potrzebują.

Promocja zdrowego odżywiania i podnoszenie kultury żywienia poprzez zwiększanie świadomości społecznej pozwala na przygotowanie dobrych jakościowo posiłków w oparciu o zasady Fair Trade, Prawa Człowieka, a także promuje gospodarkę cyrkularną.

JEZUS CHRYSTUS
patron bezdomnych i ubogich

"Nie przestaję powtarzać, że ubodzy są prawdziwymi ewangelizatorami, ponieważ pierwsi zostali zewangelizowani i powołani do udziału w błogosławieństwie Pana i Jego Królestwa (por. Mt 5, 3). "

MIKOŁAJ Z MIRY, św. Mikołaj – zasłużył się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym

Jeszcze za życia był znany jako opiekun ubogich , na których przeznaczył swój cały majątek, pielęgnował chorych podczas zarazy.  Zasłynął cudami czynionymi zarówno za życia, jak i po śmierci. Najbardziej znanym czynem św. Mikołaja było podrzucenie sąsiadowi trzech brył złota na posag dla córek. Ten szlachetny postępek był inspiracją dla ks. Piotra Skargi do założenia przy Bractwie Miłosierdzia tzw. ,,Skrzynki św. Mikołaja” na posagi dla ubogich i cnotliwych panien, aby z powodu ubóstwa nie zeszły na złą drogę: ,,broniąc czystości pieniędzmi, zaopatrzeniem, jałmużną, za którą odpłata lepsza niźli żebraki karmić”. Fundusz istniał jeszcze na początku XX w.

„Kochać to znaczy chcieć dobra drugiego.”

Św. Tomasz
Summa Teologii, cz. 2-2, kw. 26, art. 6.

Zostań Donatorem

Logowanie

Nie pamiętasz hasła?

Strona używa cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się z zapisami Polityki Cookies.
Więcej